Italianët e kombëtares marrin nënshtetësi shqiptare

Publikuar tek: sport, më 18:14 21-03-2017 Italianët e kombëtares marrin nënshtetësi shqiptare

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, ka dekretuar dhënien e nënshtetësisë për ish-zëvendëstrajnerin e përfaqësueses kuqezi dhe aktualisht trajnerin e Luganos në Zvicër, Paolo Tramexani.

Veç tij, një pasaportë shqiptare do të marrë edhe përgatitësi atletik Alberto Bela. Ashtu si Xhani De Biazi rreth një vit më parë, edhe dy pjesëtarë të tjerë të stafit të tij, edhe pse Tramexani nuk është më, tashmë do të përfitojnë pasaportën shqiptare.

Në prag të ndeshjes me Italinë, i gjithë stafi teknik, duke përjashtuar të sapoemëruarin Veroneze, do të jenë me nënshtetësi shqiptare.

Veç tyre, në listën e këtij dekreti të fundit të nënshtetësisë janë edhe disa futbollistë si Çlirim Shabani, Elvir Maloku, Taulant Sulejmanov dhe Arbenita Curra.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Klubi i volejbollit “Erzeni” feston 70-vjetorin, Duka: “Ekip i madh, por nuk ka ambiente ku të luaj”
E rrallë / Ja pse ndeshja e nesërme kundër Shqipërisë do jetë tepër e veçantë për Gianluigi Buffon »
Article Logic
Execution time: 0.057010889053345
array(1) { ["section"]=> string(57) "italianet-e-kombetares-marrin-nenshtetesi-shqiptare-72680" }