Iu bashkua ISIS, vritet në Siri vajza me origjinë shqiptare

Publikuar tek: rajon, më 11:02 14-02-2018 Iu bashkua ISIS, vritet në Siri vajza me origjinë shqiptare

Në Siri është vrarë një vajzë kumanovare, e cila ishte pjesë e ISIS-it.

Lajmi i është kumtuar njerëzve të afërm të saj, ndërsa ditëve të fundit u dhanë lajme edhe për vdekjen e dy shqiptarëve të tjerë, si pasojë e luftimeve të ashpra në Siri.

Vajza kumanovare para katër viteve ishte arratisur nga shtëpia e saj, ndërsa më vonë gjendet në Siri në radhët e ushtrisë e Shtetit Islamik. Ajo për katër vjet në rrethana të panjohura ka qëndruar në Siri dhe Irak dhe nuk ishin dhënë lajme rreth fatit të saj, transmeton Zhurnali raportimin e portalit Realiteti.

Më në fund është mësuar edhe lajmi i kobshëm për vdekjen e saj, gjatë luftimeve të fundit të ashpra në territoret ku SHI-ja po pëson humbje të thellë dhe që ka humbur gati gjithë territorin që deri tani kishte nën kontroll.

Deri tani, në betejat në Siri dhe Irak janë vrarë të paktën 15 persona nga Maqedonia.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Presidenti i Malit të Zi për herë të parë në Kosovë, zbardhet axhenda
Serbia zbarkon tanket në kufi me Kosovën 3 ditë para 10-vjetorit të pavarësisë, ç’po ndodh »
Article Logic
Execution time: 0.016412973403931
array(1) { ["section"]=> string(65) "iu-bashkua-isis-vritet-ne-siri-vajza-me-origjine-shqiptare-110200" }