Izet Haxhia në Gjykatë, pritet vendimi për rihapjen e dosjes ‘Hajdari’

Publikuar tek: aktualitet, më 12:19 14-06-2018 Izet Haxhia në Gjykatë, pritet vendimi për rihapjen e dosjes ‘Hajdari’ Izet Hajdari ne Gjykaten Penale

Ditën e sotme ka dalë para Gjykatës Penale të Tiranës Izet Haxhia, ish truproja i Sali Berishës, ku pritet të merret vendimi lidhur me kërkesën e Haxhisë pë rihapjen e dosjes për vrasjen e ish-deputetit Azem Hajdari.

Haxhia është dënuar me 25 vite burg për vrasjen e Hajdarit por nuk e ka pranuar asnjëherë këtë akuzë duke pohuar se është dënuar padrejtësisht dhe ka kërkuar rihapje të dosjes.

“Dua të përballem me denoncuesin tim Sali Berisha. Nuk kam dashur t’i shmangem drejtësisë. Disa të tjerë i vranë, ndërsa mua  akoma jo “, tha Haxhia në seancën e 7 qershorit.

 

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kërcënoi ish të dashurën e mitur, arrestohet 28 vjeçari (EMRI)
Reshat Arbana përballë Veliajt: Teatri duhet të mbetet aty »
Article Logic
Execution time: 0.01950216293335
array(1) { ["section"]=> string(74) "izet-haxhia-ne-gjykate-pritet-vendimi-per-rihapjen-e-dosjes-hajdari-124346" }