Ja 4 arsyet që e bëjnë ndërprerjen e duhanit tmerrësisht të vështirë

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 21:48 12-02-2018 Ja 4 arsyet që e bëjnë ndërprerjen e duhanit tmerrësisht të vështirë

Të gjithë duhanpirësit kanë tentuar të paktën një herë ta lënë duhanin.

Ka ndër ato raste frymëzuese ku ndalimi i duhanpirjes ka ndodhur përgjithmonë dhe sigurisht ka akoma më shumë raste kur kjo e fundit ka qenë një tentativë e dështuar.

Më poshtë kemi listuar disa arsye të cilat me plot gojën, na e bëjnë tmerrësisht të vështirë ndalimin e këtij vesi. Mbase po të ndaloni se bëri një ndër këto gjëra, do të ‘shpëtoni’ përgjithmonë…

Koha e preferuar e cigares

Të qenit duhanpirës është shhumë më shumë se të paturit një ves, është si një mënyrë të jetuari. Të gjitha aktivitetet lidhen ngushtë me tymosjen e cigares, të qëndruarit jashtë në bar, të bërit një pushim 5 minutësh në punë, të lënit të dritares hapur në makinë idhen drejtëpërdrejtë me këtë rutinë.

Aroma

E megjithëse duket e çuditshme, për shumëkënd era e cigares është diçka e pa durueshme, ndërsa per vetë duhanpirësin është një aromë pa të cilën nuk bën dot.

Njerëzit që tymosin nëpër filma

Jo, mos ndaloni së pari filma! Megjithëse skenat në të cilat pihet duhan ndikojnë drejtëpërdrejtë në prikologjinë tuaj si duhanpirës. e keni vënë re sa shumë ju shijon teksa ndizni një cigare së bashku me përsonazhuin e filmit që po ndiqni?

Miqtë që tymosin

Dhe së fundmi, janë miqtë. Shpeshherë përveç se nuk ju motivojnë për ta lënë, tymosin cigare para jush kur ju përpiqeni ta shmngni kontaktin me duhanin. A nuk është e vështirë dhe kjo?

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rishfaqet Kylie, ja si duket ajo pak ditë pas lindjes së vajzës (Foto)
Pas suksesit në Sanremo, e dashura e Ermal Metës i kushton një dedikim special »
Article Logic
Execution time: 0.0057461261749268
array(1) { ["section"]=> string(75) "ja-4-arsyet-qe-e-bejne-nderprerjen-e-duhanit-tmerresisht-te-veshtire-110048" }