Ja çfarë janë këto letra të verdha që policia vendos në makinën tuaj, dhe pse janë të rëndësishme

Publikuar tek: aktualitet, më 17:27 14-06-2018 Ja çfarë janë këto letra të verdha që policia vendos në makinën tuaj, dhe pse janë të rëndësishme

Me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore, efektivët e policisë së Tiranës u kanë shpërndarë drejtuesve të automjeteve në zona të ndryshme të kryeqytetit, broshura sensibilizuese me qëllim përcjelljen e mesazheve mbi pasojat e përdorimit të alkoolit gjatë drejtimit të mjetit.

Shefi i Komisariatit të Policisë Rrugore të Tiranës Erion Ahmeti gjatë një prononcimi është shprehur:

"Përveç masave represive që Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë, Komisariati Rajonal i Policisë Rrugore ka ndërmarrë gjatë gjithë kohës, sidomos fundjavave për ndëshkimin e atyre kundravajtjeve që janë rrezik i shtuar për jetën dhe shëndetin e shtetasve, siç është përdorimi i alkoolit ose ecja me shpejtësi, gjatë gjithë ditës së sotme është zhvilluar edhe një fushatë sensibilizuese me drejtuesit e mjeteve, jo vetëm për ata që janë drejtues mjetesh, banorë të Republikës të Shqipërisë, por edhe ata që vijnë nga shtetet e tjera për të kryer pushimet.

Në lidhje me sensibilizimin dhe me parandalimin e ngjarjeve rrugore, janë shpërndarë fletëpalosje në bashkëpunim dhe me shërbimet e tjera të Drejtorisë Vendore, jo vetëm Policia Rrugore, për një sensibilizim më të qartë të drejtuesve të mjeteve gjatë sezonit turistik.

Komisariati Rajonal i Policisë Rrugore, për shkak të këtyre masave represive të marra gjatë gjithë kohës, ka bërë të mundur uljen e një numri të konsiderueshëm të ngjarjeve rrugore me pasojë jetën e shtetasve, por edhe atyre me dëme materiale".

Thuaji JO alkoolit gjatë drejtimit të mjetit, për një udhëtim sa më të sigurt.

sgfdegrer5h4hg.jpg

cgfhrtherhdfhdgh.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Drejtori i Teatrit të Kukullave Isai: Askush s’e di si do jetë Teatri i ri Kombëtar përveç grupit negociator
Shkodër, hidhet nga kati i tretë i pallatit, mbijeton »
Article Logic
Execution time: 0.018429040908813
array(1) { ["section"]=> string(103) "ja-cfare-jane-keto-letra-te-verdha-qe-policia-vendos-ne-makinen-tuaj-dhe-pse-jane-te-rendesishme-124390" }