Ja çfarë ndodh kur gëlltisni çamçakëz

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 14:41 20-12-2016 Ja çfarë ndodh kur gëlltisni çamçakëz

Pothuajse të gjithëve ju ka ndodhur të gëlltisim çamçakëz. Por a e keni pyetur ndonjëherë veten se çfarë ndodh pasi gëlltisni çamçakëz?

Sipas mjekëve nëse sasia e çamçakëzit është e madhe dhe shumë e ngurtë mund të shkaktojë pothuajse të njëjtat probleme në stomak siç mund të shkaktojë gëlltitja e ndonjë monedhe. Kjo gjë mund të konsiderohet si më serioze tek fëmijët e vegjël.

‘Kids Health’ shkruan se çamçakëzi është i përbërë nga materiale natyrale dhe sintetike. Trupi mund të përthithë materialet natyrale si për shembull ëmbëlsuesit, por nuk mund të tresë çamçakëzin. Ai mund të kufizojë lëvizshmërinë e zorrëve, por mund të dalë me jashtëqitjen.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020053148269653
array(1) { ["section"]=> string(43) "ja-cfare-ndodh-kur-gelltisni-camcakez-63217" }