Ja ekipi i futbollit që do të dërgonte Toka në kampionatin e Galaktikave

Publikuar tek: bota, më 19:46 27-07-2015 Ja ekipi i futbollit që do të dërgonte Toka në kampionatin e Galaktikave

Në 25 vitet e fundit futbolli ka pësuar ndryshime të shumta në aspekte të ndryshme. Taktika të reja, formacione të reja, dhe zhvillime të ndryshme që i kanë dhënë një ritëm të ri lojës.

Por pavarësisht kësaj, talentet mbeten talented he duke u bazhuar në statistikat e tyre, “Football” ka mundur të nxjerë ekipin me 11 talentet më të mirë të 25 viteve të fundit.

Portier: Oliver Khan

kahn-1437633883-800.jpg

Mbrojtës i djathtë: Cafu

cafu-1437633902-800.jpg

Qendër mbrojtës: Paolo Maldini

maldini-1437633923-800.jpg

Qendër Mbrojtës: Alessandro Nesta

nesta-1437633935-800.jpg

Mbrojtës i majtë: Roberto Carlos

carlos-1437633952-800.jpg

Mesfushor i qendrës: Xavi Hernandez

xavi.jpg

Mesfushor i qendrës: Clarence Seedorf

seedorf-1437633978-800.jpg

Qendër sulmues: Zinedine Zidane

zidane-1437633995-800.jpg

Sulmues: Cristiano Ronaldo

ronaldo-1437634007-800.jpg

Sulmues: Lionel Messi

messi-1437634025-800.jpg

Sulmues: Ronaldo

ronaldo2-1437634042-800.jpg

Trajner: Carlo Anceloti 

ancelotti-1437635372-800.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.015160083770752
array(1) { ["section"]=> string(78) "ja-ekipi-i-futbollit-qe-do-te-dergonte-toka-ne-kampionatin-e-galaktikave-17115" }