Ja gjërat që i bëjnë të lumtura femrat

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 18:12 21-04-2015 Ja gjërat që i bëjnë të lumtura femrat

Ka disa arsye që njerëzit janë të lumtur, por sipas një studimi gjërat që i bëjnë të lumtura femrat ndryshojnë. Më shumë se arsye, bëhet fjalë për disa kënaqësi të vogla që i bëjnë ato të ndihen mirë. Ndonëse arsyet e mëposhtme mund të mos jenë të vërteta për të gjitha, ndoshta çdokush gjen ngjashmëri me një prej arsyeve që i bëjnë femrat të lumtura të listuara nga e përditshmja britanike “Telegraph”.

Më poshtë renditen arsyet që i bëjnë të lumtura femrat:

1-Kur i pyet se cili është pozicioni juaj i preferuar dhe ato përgjigjen: -Drejtoreshë.

2-Një fjalë që përshkruan gjendjen e tyre shpirtërore.

3-Duke parë barazi midis femrave dhe meshkujve në politikë.

4-Kur paguhen njësoj si meshkujt.

5-Kur shohin një grua në parukeri me lëkurë të thatë si e tyrja.

6-Kur qajnë dhe ju nuk i pyesni nëse janë gjatë ciklit.

7-Kur porosisin veshje nga interneti dhe porosia është njësoj siç e ka parë në internet.

8-Kur pijnë më shumë birrë se meshkujt.

9-Duke parë Ema Thompson të dehur në Golden Globe.

10-Kur kanë të njëjtin numër veshjesh në çdo dyqan.

11-Një palë reçipeta cilësore.

12-Kur depilojnë vetëm nyjet e këmbëve.

13-Kur nuk depilojnë këmbët në dimër.

14-Të djersisin pasi kanë bërë një punë të këndshme.

15-Kur modelet nuk kanë përmasat e duhura.

16-Të fitojnë një kuti kozmetike.

17-Kur shkojnë për vizita familjare dhe nuk pyeten kur do të fejohen ose martohen.

18-Të kalojnë një ditë të tërë pa u thirrur “e dashur”, “zemër”, etj,.

19-Kur kanë “selfie” nudo në kompjuter dhe e dinë që nuk do të mund të hakohen dot.

20-Të blejnë një artikull që e dinë se ka bërë shumë zbritje.

21-Kur shkencëtaret flasin seriozisht për pilula për meshkuj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.034061908721924
array(1) { ["section"]=> string(43) "ja-gjerat-qe-i-bejne-te-lumtura-femrat-9354" }