Ja kush është gruaja e gjyqtarit Gjin Gjoni, shumë e suksesshme në biznes

Publikuar tek: fcb-bomb, më 20:27 02-08-2016 Ja kush është gruaja e gjyqtarit Gjin Gjoni, shumë e suksesshme në biznes

Një grua e suksesshme në biznes dhe me një përvojë të gjatë, prej 19 vitesh, në këtë fushë. Elona Çaushi ka rrëfyer për revistën “Madame Mapo” sesi e nisi gjithçka në vitin 1998, duke sjellë në aeroportin e Rinasit për herë të parë jo vetëm dyqanin, por edhe konceptin “duty free”, duke ndërthurur në një modën dhe biznesin.

Ajo ka sjellë  në Shqipëri marka prestigjioze si “Furla” e  “Chanel”. Rrëfen sesi vajza e ambasadorit, vendosi një ditë t’i përkushtohet biznesit dhe të mos ndahet më prej tij. Për zonjën që identifikohet me markat e mëdha, luks është vetëm koha e lirë, shkruan revista.

Elona Çaushi, është bashkëshortja e gjyqtarit Gjin Gjoni dhe vajzë e ambasadorit Shpëtim Çaushi. Gjyqtari Gjoni është akuzuar shpesh herë në media si i korruptuar, madje edhe nga kryeministri Edi Rama apo zyrtarë të tjerë të mazhorancës.

elona9.jpg

Cover-Elona.jpg

 Gjin-Gjoni.jpg

*Gjin Gjoni

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0069200992584229
array(1) { ["section"]=> string(78) "ja-kush-eshte-gruaja-e-gjyqtarit-gjin-gjoni-shume-e-suksesshme-ne-biznes-48545" }