Ja kush është prokurori i Apelit që do të kalojë nesër në sitën e Vettingut

Publikuar tek: aktualitet, më 11:56 13-06-2018 Ja kush është prokurori i Apelit që do të kalojë nesër në sitën e Vettingut

Ditën e enjte prokurori i Apelit në Tiranë dhe anëtar i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Gentian Trenova  do të përballet me Vettingun.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, përfaqësohet në këtë proces nga Lulzim Hamitaj, Brunilda Bekteshi dhe Olsi Komici.

Trenova e ka filluar karrierën në sistemin e drejtësisë në vitin 2004 dhe prej asaj kohe ka ushtruar funksionin në prokurorinë e Kurbinit, në Prokurorinë e Krimeve të Rënda si dhe në Prokurorinë e Apelit të Tiranës.

Analiza e pasurisë është një ndër tre shtyllat e rivlerësimit për gjyqtarët, së bashku me kontrollin e figurës dhe vlerësimin e aftësive profesionale. Skeda grafike e mëposhtme paraqet ndryshimin e pasurisë së deklaruar të prokurorit Gentian Trenova për vitet 2004- 2015.

Screenshot_8.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nënshkruhet marrëveshja, transferohet koncesioni i Kalivaçit
Xhaçka në Francë për modernizimin e FA: Bashkëpunim edhe në fushën e emergjencave civile »
Article Logic
Execution time: 0.020319938659668
array(1) { ["section"]=> string(82) "ja-kush-eshte-prokurori-i-apelit-qe-do-te-kaloje-neser-ne-siten-e-vettingut-124225" }