Ja KUSH janë 7 të plagosurit nga shpërthimi i tmerrit në Shkodër, objektivi BIZNESMENI Lul Kulla (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 14:02 13-01-2018 Ja KUSH janë 7 të plagosurit nga shpërthimi i tmerrit në Shkodër, objektivi BIZNESMENI Lul Kulla (EMRAT)

Informacione të tjera vijnë nga qyteti i Shkodrës i cili u trondit këtë mesditë nga një shpërthim me tritol në lagjen “Rus” në ambientet e një godine, kati i parë i së cilës posedohej nga biznesmeni Lulzim Kulla.

Mësohet se si pasojë e shpërthimit kanë mbetur të plagosur 7 persona, mes të cilëve biznesmeni ndërtues Lulzim Kulla, i dyshuar si objektivi i ngjarjes dhe me të kaluar të errët.

Te plagosurit janë:

Lulzim Kulla (rëndë në spital)

Ditmir Myftia

 Arjola Gjonaj

Gentian Suca

Pjeter Arra

Pjeter Daka

Gardosilevic Roikq (shtetas i huaj)

Dy prej të plagosurve janë transportuar në Tiranë me helikopter dhe janë në  gjendje të rëndë ndërsa 5 të tjerët janë plagosur më lehtë dhe ndodhen në spitalin e Shkodrës.

KUSH ËSHTË LUL KULLA, ndërtuesi 43-vjeçar :

Kulla është arrestuar më datë 07. 06. 2006 pas një operacioni të mirëorganizuar nga forcat RENEA, shkruan newsbomb.al.  Lulzim Adem Kulla, 43 vjeç, lindur dhe banues në lagjen “Guerrile” të qytetit të Shkodrës u kap  në vitin 2016 me armë zjarri pistoletë TT ndërsa në banesë iu gjet një sasi e konsiderueshme municionesh. Ndaj Lulzim Kullës nisi edhe një hetim si i dyshuari kryesor i disa ngjarjeve të rënda të ndodhura kohë më parë.

plag1.png

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « TRAGJIKE NË SHKODËR: Mbytet në lumë një 5-vjeçar
Gjobitet rëndë gazetarja e njohur, përmendi emrin e Olsi Ramës për lidhje me trafikun e drogës (ZBARDHET VENDIMI I PLOTË) »
Article Logic
Execution time: 0.0061709880828857
array(1) { ["section"]=> string(108) "ja-kush-jane-7-te-plagosurit-nga-shperthimi-i-tmerrit-ne-shkoder-objektivi-biznesmeni-lul-kulla-emrat-106426" }