'Ja pse e quajtëm AJKA', Bes Kallaku publikon FOTO dhe i shkruan vajzës së sapolindur: Di ninulla vetëm për skiftera... (E PLOTË)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 18:27 12-07-2018 'Ja pse e quajtëm AJKA', Bes Kallaku publikon FOTO dhe i shkruan vajzës së sapolindur: Di ninulla vetëm për skiftera... (E PLOTË) Foto e publikuar nga Bes Kallaku

Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku janë bërë sot prindër për herë të parë.

Në jetë ka ardhur vajza e tyre, ndërkohë mësohet dhe emri që i kanë vendosur. Emri i vogëlushes, është Ajka, që në gjuhën shqipe ka kuptimin e pjesës më të mirë të diçkaje.

Sakaq, Bes Kalllaku i ka dedikuar një shkrim të gjatë vajzës së sapolindur, bashkangjitur edhe një foto.

Me fjalë të ndjera, Besi shprehet i emocionuar për ardhjen në jetë të vogëlushes Ajka, ndërsa në dedikimin që i ka kushtuar tregon se pse i kanë vendosur emrin Ajka dhe sa i lumtur është për ardhjen e vajzës në jetë.

Dedikimi i plotë i Bes Kallakut:

O lul’e bukur e gjakut tim.
I gjithe kuptimi i jetes dhe i vetes, qenka jo me i madh se ti, jo me shum se 2 duart e mia, as me i rende se disa kg, sa e vogel bota, kaq sa ti qenka. 
Asgje si ty, asnjehere sja kam ndjere rendesin, vleren dhe plotesin jetes me shum se sot.
Vendosem te te quanim AJKA. Babai yt, qysh i vogel mezi priste qe Ija te ziente qumeshtin dhe fshehurazi ti vidhte AJKEN, si shija me e mire e femijerise. Nena jote eshte “ajke” me vete. Eshte kujdesur aq shum per ty, eshte lutur aq shum edhe sa shum te ka kenduar kenge engjejsh. Nuk do t’kesh probleme ninullash me pak fjale. Edhe un do perpiqem, por un di ninulla vetem per Skiftera, me vjedhje zemrash, edhe per Baftjarin, por qe ti ske si ta njohesh.?
Ajka, ne jete jep sa me shum dashuri, nga bota jote, po vjen ne nje bote tjeter ku per kaq shekuj kemi bere vetem shpikje se si ta shkaterrojme edhe jo ta ndreqim. Ti nise kontributin tend duke ber gjithcka me dashuri, si forcen dhe energjine me te jashtzakonshme, prej saj erdhi edhe krijimi i qenies tende, dhe prej saj erdhi i gjithe krijimi i gjithckaje. Ndaje kafshaten e bukes me nevojtaret edhe mos jep vetem therrimet.
Gjat jetes kam dashur te jap vetem buzqeshje tek te tjeret, por askush sme ka bo te qesh e t’qaj njekohesisht, askush si ti. Hera e pare qe jam publik, ti me bon te qesh vec sa levize doren, me bone te qesh edhe kur hape syt, me bone me qesh edhe kur po flije, kuptova qe un sja them humorit fare, kot e mbaj veten per te tille.
Un edhe nena jote te premtojm me teper se sa dashuri. Nejse, do me duhet te bohem edhe çun Fushe-Kruje kur naj djale do guxoje te grricet me ty.
Vendosem qe ti te lindje ketu n’Shqipni, ta duash vendin tend, mbase nuk do te t’ofroje aq sa duhet, por do t’flasesh gjuhen me hyjnore n’bote, gjuhen e Perendive, dhe gjuhen e Zotit, te paren, shqipen, pasurin me t’madhe te ketij kombi. 
Lutem per te gjithe ata qe me njohin dhe i njoh, qe Zoti ti bekoje me femije, sinqerisht.
Ajka, ti nuk e ke idene sa t’lumtur jemi me ty, tani te lutem mundohu te na lesh te flem pak gjume. Amen.
Zoti ju rujt. 
Bes & Xhensila Kallaku.

PS: Ju lutemi respektoni privatesine e cdo fotoje te dal pa miratimin tone. Flm.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dasmë në horizont, ja çifti i famshëm shqiptar që MARTOHET së shpejti
 Vishet me të kuqe, Rita Ora ndez rrjetin (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.0050468444824219
array(1) { ["section"]=> string(127) "ja-pse-e-quajtem-ajka-bes-kallaku-publikon-foto-dhe-i-shkruan-vajzes-se-sapolindur-di-ninulla-vetem-per-skiftera-e-plote-127694" }