Ja pse kjo foto me disa portokalle ka ngjallur zemërim në internet

Publikuar tek: bota, më 18:34 04-03-2016 Ja pse kjo foto me disa portokalle ka ngjallur zemërim në internet

Ka mjaftuar një fotografi me disa portokalle të qëruara e postuar në internet që të shkaktojë një revoltë masive.

Më shumë se 100,000 përdorues të Tëitterit kanë shkaktuar një stuhi pasi kanë parë portokallet e qëruara dhe të paketuara me ambalazh plastik duke detyruar edhe një prej linjave më të mëdha të supermarketeve në SHBA dhe Britani që të kërkojë ndesë. Ja çfarë shkruajnë disa prej tyre:

“Ah sikur natyra të gjente një mënyrë për të mbuluar këto portokalle, nuk do ishte nevoja që ne të shpenzonim aq shumë plastikë për to”. Dikush tjetër shpreh habinë e tij “Portokalle të qëruara ekzistojnë? Ëoë...”. “Jam i irrituar nga përtacia e njerëzve. Këta lloj njerëzish shkatërrojnë planetin”, shkruan një tjetër konsumator.

Stuhuia e madhe ka detyraur kompaninë e supermarketeve që të shkruajë:

“Pa dyshim gabimi ynë. I kemi hequr nga qarkullimi. Ne ju dëgjojmë dhe do i lëmë ato në paketimin e tyre natyral, lëvoren”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.057476997375488
array(1) { ["section"]=> string(72) "ja-pse-kjo-foto-me-disa-portokalle-ka-ngjallur-zemerim-ne-internet-34238" }