Ja si do të dukeshin tani këngëtarët e famshëm nëse do të ishin gjallë

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 19:04 24-02-2015 Ja si do të dukeshin tani këngëtarët e famshëm nëse do të ishin gjallë

Asgj nuk mund ti kthejë përsëri muzikantët tanë të preferuar, por fotografitë e mëposhtme nga Sachs Media Group, na tregonjë se si ata do të dukeshin nëse do të ishin ende gjallë.

John Lennon, 74 vjeç

Themelues i Beatles dhe kompozitor me ndikim të madh, pionier i paqes, i cili vdiq në 1980 në moshën 40 vjeçare.

Kurt Cobain, 47 vjeç

Kitarist / kompozitor lider i grupit Nirvana, i cili vdiq në 1994 në moshën 27 vjeçare.

Jim Morrison, 71 vjeç

"Lizard King" këngëtar dhe kompozitor i Doors, i cili vdiq në 1971 në moshën 27 vjeçare.

Elvis Presley, 80 vjeç

Mbreti i Rock 'n' Roll, i cili vdiq në 1977 në moshën 42 vjeçare.

Jimi Hendrix, 72 vjeç

I njohur gerësisht si kitaristi më i madh i Rokut, Hendrix vdiq në 1970 në moshën 27 vjeçare.

Bob Marley, 70 vjeçe

Artisti më me ndikim nw muzikwn Reggae, i cili vdiq në 1981 në moshën 36 vjeçare.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.034024953842163
array(1) { ["section"]=> string(75) "ja-si-do-te-dukeshin-tani-kengetaret-e-famshem-nese-do-te-ishin-gjalle-4345" }