Ja si duken sot Tony, Manny, Elvira dhe Gina nga “Scarface”

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 16:33 26-05-2016 Ja si duken sot Tony, Manny, Elvira dhe Gina nga “Scarface”

“Njeriu me Shenjë” është një nga filmat më ikonik hollivudian me regji të Brian De Palma dhe aktorët e famshëm Al Pacino, Michelle Pfeiffer dhe Steven Bauer.

Historia e refugjatit kubanez Tony Montana që mbërrin në Miami rreth viteve 1980 dhe arrin majat e kartelit të drogës është mjaft popullore edhe në Shqipëri. Por si kanë ndryshuar aktorët e filmit të famshëm? Ja si duken disa prej tyre sot:

Al Pacino (Tony Montana)

TcZhGbT.jpg

Steven Bauer (Manny Ribera)

Scarface-Steven-Bauer.jpg

Michelle Pfeiffer (Elvira Hancock)

michelle-pfeiffer-in-una-scena-di-scarface-58855.jpg

Mary Elizabeth Mastrantonio (Gina Montana)

ginamontana.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.070181846618652
array(1) { ["section"]=> string(61) "ja-si-duken-sot-tony-manny-elvira-dhe-gina-nga-scarface-41570" }