Ja si organizohej “Miss-i” i parë shqiptar (Foto)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 19:08 25-08-2015 Ja si organizohej “Miss-i” i parë shqiptar (Foto)

Në vitin 1992 u organizua eventi i parë i bukurisë në Shqipëri. Një konkurs tepër emancioues për kohën, miss-i parë shqiptarë u organizua vetëm 2 vite pas rënies së regjimit totalitar.

Në këto foto të bëra nga fotografi grek, Nikos Economopoulos, shihen disa momente të konkurenteve të para në Miss Shqipëria.

Valbona Selimllari u përzgjodh si miss-i parë shqiptar dhe që prej atij viti vazhdon të konsiderohet si një nga femrat më të bukura në vend.

*Pjesëmarrëse të Miss-it të parë, 1992

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Xhemi Shehu pa grim por një mami e bukur krah Martinit të saj. I komenton edhe Arbana
Tre pozicionet superseksi të Çiljetës »
Article Logic
Execution time: 0.02670693397522
array(1) { ["section"]=> string(51) "ja-si-organizohej-miss-i-i-pare-shqiptar-foto-19162" }