“Je shumë i droguar për kryeministër ti”, i përgjigjet “flakë për flakë” Rama

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:27 27-03-2017 “Je shumë i droguar për kryeministër ti”, i përgjigjet “flakë për flakë” Rama

Në replika të forta me komentuesit është përfshirë kryeministri Edi Rama ditën e sitme. Dikush e ka quajtur “të droguar” por Rama nuk ka nguruar t’i përgjigjet menjëherë.

“Zotnia jote bej kujdes me trurin se ta paska frigoriferu Shqupi dhe coje televizorin ke Cadra se aty e ke telenovelen per nivelin nen zero te temperatures se trurit”, ia kthen Rama.

KOMENTET DHE REPLIKAT:

Komentuesi: Je bo si telenovela del ne tv nga tre here ne ditë aktor mund te themi ty, por kryeminister jooooo, Je shume i droguar per kryeminister ti!

Rama: Zotnia jote bej kujdes me trurin se ta paska frigoriferu Shqupi dhe coje televizorin ke Cadra se aty e ke telenovelen per nivelin nen zero te temperatures se trurit!

Komentuesi: Sa te lumtur jemi qe na u shtua edhe ERTV-24 ore. Big Brother nuk e ndjek njeri me tani.

Rama: Ky eshte televizion per hallet, problemet dhe ceshtjet reale te njerezve, per kedo qe do te shikoje e te degjoje mbi reformat, punet dhe sfidat e qeverisjes! Sepse neper studiot e debateve e nga banaket e analizave televizive nuk e merr vesh i pari te dytin dhe vetem per problemet e njerezve nuk flitet. Keshtu qe ti Adil si te duash, po kollaj e ke, thjesht mos e shiko kete televizion dhe argetohu me thashethemet e profesionisteve te llafperhapjes.

rama.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029253959655762
array(1) { ["section"]=> string(78) "je-shume-i-droguar-per-kryeminister-ti-i-pergjigjet-flake-per-flake-rama-73259" }