“Jemi goditur shumë familjarisht”, Xhafaj tregon vështirësitë që ka kaluar këto ditë: Im vëlla ndryshoi...

Publikuar tek: politike, më 18:16 16-05-2018 “Jemi goditur shumë familjarisht”, Xhafaj tregon vështirësitë që ka kaluar këto ditë: Im vëlla ndryshoi...

Ministri i Brendshëm Fatrmit Xhafaj, duke folur për herë të parë lidhur me akuzat e opozitës ndaj tij dhe vëllait, rrëfeu se si e gjithë kjo histori ka ndikuar në familjen e tij.

“Jemi goditur shumë familjarisht”, u shpreh Xhafaj, teksa tha se prej vitit 2002 kur vëllai Agron Xhafaj u ndalua në Itali, ka ndryshuar duke iu kthyer normalitetit.

“Si një vëlla i përgjegjshëm kam që bërë gjithçka që kam pasur që im vëlla të behej njeri i denjë si familja jonë, si vlerat e familjes tonë. Im vëlla iu kthye normalitetit, mbaroi arsimin e lartë. E ndërtoi jetën e vet bazuar në mund. Nuk i kërkoi asnjëherë vëllait të tij politikan asnjë favor. Sot jemi të goditur familjarisht shumë. Sot Agroni ka shkuar në Itali për një dënim që ska lidhje. Ne do jemi pranë familjarëve, nënës time, gruas se Agronit dhe dy fëmijëve të tij te mitur”, u shpreh Xhafaj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Që sot në Shqipëri gjithçka po shkon drejt një shteti borgjez”
Meta, Rama dhe Xhafaj në Këshillin e Sigurisë, ja çfarë u bisedua në mbledhje »
Article Logic
Execution time: 0.022436141967773
array(1) { ["section"]=> string(106) "jemi-goditur-shume-familjarisht-xhafaj-tregon-veshtiresite-qe-ka-kaluar-keto-dite-im-vella-ndryshoi-121013" }