Jeni jashtë Shqipërisë dhe keni nevojë për Certifikatë Lindje ose Familjare? Bushati jep LAJMIN e rëndësishëm

Publikuar tek: aktualitet, më 12:44 10-08-2018 Jeni jashtë Shqipërisë dhe keni nevojë për Certifikatë Lindje ose Familjare? Bushati jep LAJMIN e rëndësishëm Foto ilustruese

Për këdo që ka nevojë për certifikatë lindje apo familjare dhe ndodhet jashtë Shqipërisë, ministria e Jashtme do të ofrojë këtë shërbim jo vetëm në Itali por edhe në 12 shtete të tjera të botës.

Lajmin e bën me dije vetë ministri i Jashtëm Ditmir Bushati përmes një postimi në Twitter ku thekson se zgjerimi i shërbimeve konsullore ndaj shqi[tarëve jashtë republikës së Shqipërisë është objektiv i ministrisë që ai drejton.

 “MEPJ tashmë bën të mundur ofrimin e këtij shërbimi jo vetëm në #Itali por edhe në 12 shtete të tjera të.

 Zgjerimi i gamës së shërbimeve konsullore ndaj shtetasve jashtë RSH-së është objektivi ynë”, shkruan Bushati.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0065538883209229
array(1) { ["section"]=> string(115) "jeni-jashte-shqiperise-dhe-keni-nevoje-per-certifikate-lindje-ose-familjare-bushati-jep-lajmin-e-rendesishem-130705" }