Jeni në Vlorë për pushime? Bëni shumë kujdes nga ky lloj ushqimi, është helmues (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:17 30-07-2017 Jeni në Vlorë për pushime? Bëni shumë kujdes nga ky lloj ushqimi, është helmues (FOTO)

Pushimet në zonat bregdetare ofrojnë edhe ushqimin e mirë nga prodhimet e detit.  

Por, ndonjëherë duke mos qenë banorë të zonës ndoshta jemi të painformuar mirë sa i takon rreziqeve që na kanosen, sidmos nga ushqimet.

Një lloj peshku në plazhin e Zvërnecit në Vlorë është kthyer në burim helmimi për shumë pushues ditët e fundit.

I quajtur nga peshkatarët si “peshku vraq”, shkakton helmim sapo të konsumohet. Ky lloj peshku është shfaqur edhe në foto dhe të gjithë pushuesit duhet të bëjnë kujdes para se ta peshkojnë.

 Sipas banorëve ky lloj peshku zakonisht qëndron pranë bregut të detit fshehur në rërë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbardhet aktekspertiza e vdekjes së gruas shtatzënë në maternitetin e Tiranës: Vdiq se u neglizua nga mjekët
Pylli i Sodës merr flakë, ja ç’po ndodh në vendngjarje (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.0041759014129639
array(1) { ["section"]=> string(88) "jeni-ne-vlore-per-pushime-beni-shume-kujdes-nga-ky-lloj-ushqimi-eshte-helmues-foto-87803" }