Jepet alarmi: Rikthehet fruthi në Shqipëri

Publikuar tek: aktualitet, më 19:51 13-03-2018 Jepet alarmi: Rikthehet fruthi në Shqipëri Foto ilustruese e simptomave të epidemisë së Fruthit

Epidemia e fruthit është rikthyer përsëri në Shqipëri, kësaj here për te mos u përhapur vetëm të fëmijët.

 

Në Spitalin Infektiv të Tiranës, çdo ditë po paraqiten të paktën 7 raste të rriturish të prekur nga virusi.

Sipas shërbimit spitalor, situata e krijuar në 2 javët e fundit është shumë e rënduar, ku 50 raste të kontrrolleve të bëra te pacientët kanë rezultuar pozitivë ndaj kësaj epidemie.

Shkaku kryesor mendohet të jetë mungesa e vaksinimit ose rënia e imunitetit të të prekurit. Aktualisht raportohen 7 raste të rënda që po marrin mjekimin e duhur.

Numri i rasteve të prekura në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” ka kapur shifrën e frikshme prej 271 të infektuarish, ndërkohë që mjekët këshillojnë qytetarët të tregohen vigjilentë.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kapet në Sarandë polaku i shpallur në kërkim ndërkombëtar, ja për se është dënuar
Makina përplas 12-vjeçarin, shoqërohet në polici drejtuesi »
Article Logic
Execution time: 0.098071813583374
array(1) { ["section"]=> string(48) "jepet-alarmi-rikthehet-fruthi-ne-shqiperi-113154" }