“Jo! Jo! Jo! Ne nuk mund të bëhemi qesharakë deri në këtë pikë!” revoltohet keq demokratja anti-Basha

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:28 15-07-2017 “Jo! Jo! Jo! Ne nuk mund të bëhemi qesharakë deri në këtë pikë!” revoltohet keq demokratja anti-Basha

Endira Bushati, anëtare e Partisë Dmeokratike si dhe pjesë e grupimit anti-Basha, shpërthen ndaj deklaratës së Komisionit Elektoral të PD-së lidhur me listën e anëtarësisë. Sipas njoftimit të dhënat personale nuk mund të publikohen për përdorim të jashtëm të partisë.

“Jo!Jo!Jo! Ne nuk mund të bëhemi qesharakë deri në këtë pikë!”, shkruan Endira Bushati në reagimin e saj.

REAGIMI I PLOTË:

Jo!Jo!Jo! Ne nuk mund të bëhemi qesharakë deri në këtë pikë!

Shihni ç'deklaron Komisioni Elektoral i PDsë:

"Theksojmë se, lista e anëtarësisë është e hapur për përdorim të brendshëm në gjithë degët dhe strukturat lokale të Partisë Demokratike. Ato janë të dhëna personale dhe bazuar në ligjin për “Të dhënat personale” dhe ligjin për “Mbrojtjen e të dhënave personale” nuk mund të publikohen. Përveç arsyes ligjore ka dhe një arsye morale. Këto lista nuk mund të vihen në përdorim jashtë Partisë për ta kthyer anëtaresine tonë në gjueti shtrigash në vendet e punës në administratë dhe jo vetëm."

Pra, përveç "listës shtesë", që nuk e di njeri ç'është, (sigurisht kundër Statutit),

Lista e anëtarësisë së PDsë qenka dhe sekrete!!!!!!!

Po pse ç'është Partia Demokratike???

Vëllazëri sekrete?????

Po kur thonë, që, Lista u mbroka nga 2 ligje, ligji "Për të dhënat personale" dhe ligji "Për mbrojtjen e të dhënave personale"......

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029325008392334
array(1) { ["section"]=> string(101) "jo-jo-jo-ne-nuk-mund-te-behemi-qesharake-deri-ne-kete-pike-revoltohet-keq-demokratja-anti-basha-86255" }