JO MË SHOFERË! Së shpejti makina pa timon dhe pa pedale (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 17:19 13-01-2018 JO MË SHOFERË! Së shpejti makina pa timon dhe pa pedale (FOTO)

Genaral Motors ditën e premte zbuloi imazhet e makinës pa timon dhe pa pedale, prodhimi i të cilave pritet të nisë së shpejti. 

Kompania po kërkon leje nga qeveria amerikane për të nxjerrë në rrugë këto makina.

Presidenti i Genaral Motors tha se makina ishte projektuar që në fillim të bëhej pa timon dhe se përfaqësonte gjeneratën e katërt të zhvillimit të veturave autonome GM, në 18 muaj. Sakaq, shtoi se brezi i katër nuk do jetë i fundit.

Sipas parashikimeve të inxhinerëve me daljen e kësaj makine nuk do jetë nevoja për një shofer dhe se pritet të dalë vitin e ardhshëm.

Screenshot_26.jpg

 

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Trump anulon vizitën në Londër për hapjen e ambasadës së re (SHKAKU)
NUK PAGUAN SPITALIN, pacientja lihet në të ftohtë, e mbuluar me fasho dhe pa të brendshme (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.0056290626525879
array(1) { ["section"]=> string(66) "jo-me-shofere-se-shpejti-makina-pa-timon-dhe-pa-pedale-foto-106442" }