Joleza Koka na fton të lexojmë një artikull: Që mos dëgjonim më “mos i fol asaj se është me ato”

Publikuar tek: fcb-bomb, më 14:30 02-03-2016 Joleza Koka na fton të lexojmë një artikull: Që mos dëgjonim më “mos i fol asaj se është me ato”

Kryetarja e FRESSH,Joleza Koka, çdo ditë e më shumë zbulon nga vetja e saj për ndjekësit në rrjetet sociale.

Këtë herë Koka e FRESSH fton të lexojmë një artikull mbi një ide efikase për vajzat që janë në ditët e ciklit menstrual por prapë i duhet të punojnë edhe duke duruar shprehje si “mos i fol asaj se është me ato”.

“Ja një ide njerëzore, që do rriste efiçencën në punë, do respektonte ciklin biologjik dhe kreativitetin e stafit. E s'do dëgjonim më fjali si 'mos i fol sot asaj se është më ato', kur në fakt shumica e vajzave ndjejnë vërtetë dhimbje por janë të mësuara të mos bëjnë zë e të përpiqen të punojnë normalisht.

Ju ftoj ta lexoni këtë artikull”, shkruan kryetarja e FRESSH.

Artikulli si më poshtë: http://www.theguardian.com/lifeandstyle/2016/mar/02/uk-company-introduce-period-policy-female-staff

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.3968710899353
array(1) { ["section"]=> string(99) "joleza-koka-na-fton-te-lexojme-nje-artikull-qe-mos-degjonim-me-mos-i-fol-asaj-se-eshte-me-ato-34013" }