Ju kujtohet Vjollca Vokshi? Ish-spikerja e TVSH rikthehet në Tiranë më në formë se kurrë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:28 30-09-2016 Ju kujtohet Vjollca Vokshi? Ish-spikerja e TVSH rikthehet në Tiranë më në formë se kurrë

Ndonëse kanë kaluar pothuajse 20 vite që kur është larguar nga Shqipëria, askush nuk e ka harruar spikeren e lajmeve në TVSH, Vjollca Vokshin, e cila në fillim të viteve ‘90 ishte një prej figurave më të pëlqyera në televizionin shqiptar.

Vokshi është ritkhyer në Shqipëri dhe ndonëse i ka kaluar të 40-at ajo vazhdon të jetë në formë dhe të ruaj sharmin e dikurshëm. Prej vitesh larg gazetarisë, Vjollca Vokshi është fotografuar në shoqërinë e motrës së saj, deputetes Albana Vokshit dhe disa figurave të tjera të PD-së.

Ajo jeton sot në Venezulë së bashku me bashkëshortin italian dhe është nënë e një vajze 4 vjeçare. 

14528481_10155204164183765_1752230921_n.jpg

vjollca-2.jpg

vjollca-3.jpg

vjollca-4.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0066289901733398
array(1) { ["section"]=> string(93) "ju-kujtohet-vjollca-vokshi-ish-spikerja-e-tvsh-rikthehet-ne-tirane-me-ne-forme-se-kurre-54649" }