Juventus bën gati ofertën për talentin portugez të Portos

Publikuar tek: sport, më 00:39 09-01-2018 Juventus bën gati ofertën për talentin portugez të Portos

Juventus e ka shumë të kompletuar pjesën e avancuar të skuadrës me lojtarë që bëjnë diferencën në çdo moment.

Por pavarësisht kësaj, drejtuesit bardhezinj janë gjithmonë në kërkim të elementëve të rinj që mund të bëjnë përmirësojnë grupin.

Një nga emrat më të lakuar në këtë drejtim sipas mediave italiane është talenti portugez i Portos, Diogo Dalot.

Mësohet se Juventus mund të ofrojë një shumë të konsiderueshme deri në 20 milionë euro për 18-vjeçarin.

Vlen të theksohet se ky është çmimi i klauzolës së Diogo Dalot dhe se drejtuesit torinez mund të negociojnë për ta ulur atë disi. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017632961273193
array(1) { ["section"]=> string(64) "juventus-ben-gati-oferten-per-talentin-portugez-te-portos-105904" }