Juventus kërkon pushime gjatë ndeshjes, shkak vapa e madhe

Publikuar tek: sport, më 20:01 13-05-2015 Juventus kërkon pushime gjatë ndeshjes, shkak vapa e madhe

Sipas një raporti të publikuar në gazetën spanjolle “AS”, UEFA mund të marrë në konsideratë shtimin e pushimeve për freskim gjatë ndeshjes Real Madrid -Juventus në stadiumin “Santiago Bernabeau”.

Shkak për kërkesën e Juventus janë temperaturat e larta në Spanjë dhe nëse miratohet, ndeshja do të ndalohet një herë në çdo pjesë. I vetmi kusht i UEFA për të miratuar pushimet e freskimit, është që temperature të jetë të paktën 32 gradë celcius. Gjithashtu nëse miratohen këto pushime, do të jetë hera e parë që përdoren në një ndeshje të Ligës së Kampionëve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.058999061584473
array(1) { ["section"]=> string(63) "juventus-kerkon-pushime-gjate-ndeshjes-shkak-vapa-e-madhe-11090" }