‘Ka tradhëti...’, avokatja në gjyqin kundër 'Velierës' ngre dyshime: Shqiptari e paska në gjak...

Publikuar tek: aktualitet, më 17:49 09-01-2018 ‘Ka tradhëti...’, avokatja në gjyqin kundër 'Velierës' ngre dyshime: Shqiptari e paska në gjak...

Është shtyrë sot seanca e nëntë gjyqësore për “Velierën” në qytetin e Durrësit me një motivacion të ri.

Gjykata ka kërkuar informacion për saktësimin e statusit të shoqatës së Shoqërisë Civile, “Menv group”, pala që kërkon ndërprerjen e punimeve nga Bashkia e Durrësit.

Por avokatja Mirela Jorgo ngre dyshimin se Shoqëria Civile mund të jetë tradhëtuar. “Nga brenda apo nga jashtë, këtë do ta tregojë koha”, shprehet ajo.

“Gjyqi për Velierën është i shitur. Nga brenda apo nga jashtë do ta tregojë koha . Gjyqtari kërkon sot pasi ka kaluar një vit me gjithë ato seanca maratonë, të saktësohet statuti i shoqatës. Pse nuk u bë në seancat paraprake? Pse u shty seanca me këtë shkak të paqenë ku janë dorëzuar Akti Themelimit të shoqatës, Statuti dhe ekstrakti historik? Kush ka gisht dhe është përfshirë në pazar? Shqiptari e paska në gjak mesa duket tradhëtinë në dëm të këtij vendi. Madje është gati të shesë gjithçka të kombit në interes të ngushtë personal”, deklaron avokatja Mirela Jorgo pas shtyrjes së seancës së sotme.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjimnazistët sherr me thika në Tiranë, lëndohen 2 prej tyre (EMRAT)
Zbulohet kush është çifti shqiptar që humbi jetën dje tragjikisht në Greqi (EMRA-FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.025285959243774
array(1) { ["section"]=> string(92) "ka-tradheti-avokatja-ne-gjyqin-kunder-velieres-ngre-dyshime-shqiptari-e-paska-ne-gjak-105980" }