Kabina private e pallatit lë pa drita një zonë të Tiranës, OSHEE: Vështirësi ligjore për zëvendësimin e pajisjeve

Publikuar tek: aktualitet, më 11:14 10-08-2018 Kabina private e pallatit  lë pa drita një zonë të Tiranës, OSHEE: Vështirësi ligjore për zëvendësimin e pajisjeve Foto ilustruese

Sot rreth orës 7:30 të mëngjesit u stakua një fider qe furnizon me energji elektrike zonën e Qesarakes, Tiranë.

Punonjësit e OSHEE  morën masa duke rikthyer energjinë elektrike, përveç një pjese e cila mbulohet nga nje kabine private (Kabina Zaimaj).

Sipas OSHEE, Kabina 20 kV Zaimaj e cila funizon një pallat është akoma në pronësi të Investitorit të pallatit dhe kjo sjell vështirësi ligjore për të bërë zëvendësimin e pajisjeve të dëmtuara.

Ndërkohë mësohet se është  bërë njoftimi i pronarit që ka ndërtuar pallatin për t’i dhënë zgjidhje defektit.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0048480033874512
array(1) { ["section"]=> string(118) "kabina-private-e-pallatit-le-pa-drita-nje-zone-te-tiranes-oshee-veshtiresi-ligjore-per-zevendesimin-e-pajisjeve-130696" }