‘Kaçifas’/ Eurodeputeti Fleckenstein ZBULON çfarë bënë kolegët e tij grekë dhe qipriotë në PE

Publikuar tek: politike, më 10:52 09-11-2018 ‘Kaçifas’/ Eurodeputeti Fleckenstein ZBULON çfarë bënë kolegët e tij grekë dhe qipriotë në PE

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein ka treguar se kolegë të tij në PE nga Greqia dhe Qipro i kanë dërguar letra pas vrasjes së minoritarit Kostandino Kaçifas.

 

Nga Shqipëria ku ndodhet për vizitë, Fleckenstein nuk tregoi se çfarë i shkruanin në letër kolegët nga Parlamenti Europian.

Mora letër të gjatë nga kolegët grekë ose qipriotë nga Parlamenti Europian. Pyetja është a ishte e nevojshme për ta qëlluar atë”, tha ai.

Eurodeputeti komentoi edhe për thirrjet antishqiptare një ditë më parë në Bularat nga ekstremistët grekë gjatë funeralit të Kaçifas.

“Nuk mendoj se ka nevojë që të kemi nacionalistë grekë që të keqpërdorin këtë situatë të trishtë. Mendoj që nga njëra anë nuk duhet të lejojmë nacionistë dhe duhet të jemi të hapur në rast se nuk kemi asgjë për të fshehur”, u shpreh Knut Fleckenstein. /newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ngërçi Qeveri-Presidencë/ Eurokomisioneri Fleckenstein: Duhet Ministri me ministër të Brendshëm!
Thirrjet anti-shqiptare, reagon Rama: Dy palë qirie Kadrinj nuk i duhen as dreqit »
Article Logic
Execution time: 0.0046651363372803
array(1) { ["section"]=> string(97) "kacifas-eurodeputeti-fleckenstein-zbulon-cfare-bene-koleget-e-tij-greke-dhe-qipriote-ne-pe-140862" }