Kafja e Ramës në bllok dhe reklama që u bën dy bizneseve. Cila është lidhja e kryeministrit me to

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:42 03-09-2015 Kafja e Ramës në bllok dhe reklama që u bën dy bizneseve. Cila është lidhja e kryeministrit me to Foto e publikuar nga kryeministri Rama

Kryeministri Rama, sërish ia doli të ishte në qendër të vëmendjes mediatike ditën e djeshme kur vendosi të pinte një kafe në “Bllok” bashkë me Shehajn e Tatimeve dhe këshilltarin Fuga, duke dhënë kështu shembullin personal të luftës kundër informalitetit.

Për ta përforcuar këtë, kryeministri ka publikuar edhe një album fotografish ku ndër të tjera veçanërisht bie në sy një foto ku duket vetëm kafja “Pascucci” dhe uji “Spring”. Ata që marrin vesh nga Marketingu apo qoftë dhe ata që kanë njohuri sado amatore në këtë fushë, e kuptojnë se kjo është një reklamë e pastër. Pra, Rama përmes kësaj fotoje u “ka dhënë një dorë” këtyre bizneseve, pasi ndoshta që këtej e tutje shumë njerëz do duan të pijnë kafe “Pascucci” dhe ujë “Spring” vetëm e vetëm se kështu bën edhe kryeministri i vendit të tyre.

Po ç’lidhje ka Rama me këto biznese dhe në ç’formë përfiton ai duke bërë këtë lloj marketingu në faqen e tij me mijëra ndjekës? 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.042267084121704
array(1) { ["section"]=> string(102) "kafja-e-rames-ne-bllok-dhe-reklama-qe-u-ben-dy-bizneseve-cila-eshte-lidhja-e-kryeministrit-me-to-19843" }