Kallëzohet penalisht Xhelal Mziu, zbulohet shkelja që ka kryer

Publikuar tek: aktualitet, më 11:05 18-07-2017 Kallëzohet penalisht Xhelal Mziu, zbulohet shkelja që ka kryer

Kallëzohet në prokurori kryetari i bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu.

Kallëzimi penal ndaj tij është bërë bërë nga Inspektoriati i Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit me akuzën se nuk ka zbatuar vendimet për shembjen e disa objekteve pa leje.

Sipas IKMT Mziu akuzohet se nuk ka vepruar për 89 objekte të ndërtuara pa leje dhe që kishin vendimin për prishje.

Mziut i janë gjetur shkelje lidhur me mosveprimin për kryerjen e detyrës.

“Në ushtrim të kompetencave ligjore, gjatë kontrollit në IKMT-në e Kamzës janë gjetur një sërë shkeljesh që lidhen me mosveprimet e kreut të bashkisë”, thuhet nga ana e IKMT.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022654056549072
array(1) { ["section"]=> string(67) "kallezohet-penalisht-xhelal-mziu-zbulohet-shkelja-qe-ka-kryer-86518" }