Kamioni i parë në botë që vjen i paketuar dhe montohet për 12 orë (Foto-Video)

Publikuar tek: bota, më 17:37 15-09-2016 Kamioni i parë në botë që vjen i paketuar dhe montohet për 12 orë (Foto-Video)

Një automjet i ri është prezantuar në eventin global “Vehicle Trust”, dhe ka tërhequr vëmendjen e mbarë botës.

“Ox Truck” është kamioni i parë në botë që vjen i paketuar si mobiljet e “IKEA” dhe mund të formohet brenda 12 orësh.

Scsdf4fffghhhhhshot_1.jpg

Automjeti është projektuar nga inxhinjerë të "Formula 1" posaçërisht për të garantuar lëvizshmëri në të gjitha terrenet dhe për t’i ardhur në ndihmë komuniteteve në vendet e botës në zhvillim. “Ox Truck” është ideuar për të ndihmuar kryesisht vendet afrikane ku nevoja për transport është tepër e madhe, raporton Newsbomb.al.

df4f4hhhhot_1.jpg

Kamioni mund të mbajë 1,900 kilogram ngarkesë me një volum 7 m3 ndërsa në pjesën e pasme mund të rehatohen 13 persona. “Ox” mund të ndërtohet brenda 12 orësh dhe është tepër ekonomik. 

 Screasd3fggghhhot_1.jpg

Scrsdfgghhhshot_1.jpg

dfhhhjdfshot_1.jpg

Scrasdgxdfsdfhot_1.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020214080810547
array(1) { ["section"]=> string(77) "kamioni-i-pare-ne-bote-qe-vjen-i-paketuar-dhe-montohet-per-12-ore-video-53020" }