Kamp për refugjatët në Shqipëri? Ja çfarë thotë komisioneri Johannes Hahn

Publikuar tek: politike, më 17:32 15-06-2018 Kamp për refugjatët në Shqipëri? Ja çfarë thotë komisioneri Johannes Hahn

Në mediat ndërkombëtare dhe ato në vend kanë qarkulluar lajme për mundësinë e ngritjes së një kampi refugjatësh në Shqipëri, apo Kosovë.

Kjo çështje ka sjellë reagimin e ashpër të opozitës. Lidhur me idenë që ka lindur nga Austria dhe Danimarka, ka reaguar edhe Komisioneri për Zgjerimin në BE Johanes Hahn.

Ai ka thënë se ky plan nuk mund të realizohet në Ballkan.

“Unë paralajmërova që në valën e parë në vitin 2015 që vendet në rajon që nuk janë anëtare të BE nuk mund të bëhen parking për refugjatët”, deklaroi Hahn.

Kryeministri danez Lars Lokke Rasmussen njoftoi në 5 Maj se qeveria e tij ishte në bisedime me Austrinë e cila do të marrë presidencën e radhës së Bashkimit Evropian, si dhe me vende të tjera.

Por kryeministri austriak Sebastian Kurz nuk e hodhi poshtë këtë mundësi duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarit me "të shohim".

Lidhur me këtë lajm, qeveria shqiptare ka mohuar kategorikisht se ka marrë një propozim të tillë apo ka pranuar të ngrihen kampe në vendin tonë.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama për median austriake: Kemi bërë gjithçka për të hyrë në BE. Jo barriera kundër refugjatëve
Rama shkroi me DORË letër për dibranët, Paloka ashpërson tonet: Ordiner, gënjeu 5 vite për Rrugën e Arbërit »
Article Logic
Execution time: 0.021152019500732
array(1) { ["section"]=> string(79) "kamp-per-refugjatet-ne-shqiperi-ja-cfare-thote-komisioneri-johannes-hahn-124502" }