Kampusi i Apple drejt përfundimit, ja si duket sot (Video)

Publikuar tek: bota, më 19:43 01-07-2016 Kampusi i Apple drejt përfundimit, ja si duket sot (Video)

Një parking gjigand pesë katësh po ndërtohet buzë autostradës në Cupertino, Kaliforni, por vetëm disa metra më tej ngrihet një tjetër kryevepër e inxhinierisë, kampusi i ri i Apple.

I pagëzuar si “anija kozmike” prej formës rrethore, kampusi do të kushtojë plot 5 miliard dollarë për t’u ndërtuar plotësisht dhe siç tha Steve Jobs dikur “do të jetë ndërtesa me zyra më e bukur në botë.

Ja se si duket tani, vetëm 6 muaj nga përfundimi:

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.037338018417358
array(1) { ["section"]=> string(61) "kampusi-i-apple-drejt-perfundimit-ja-si-duket-sot-video-45228" }