Kanabis në bagazhin e makinës, ndalohet në kufi shqiptari që po trafikonte drogë drejt Greqisë

Publikuar tek: aktualitet, më 00:10 14-01-2018 Kanabis në bagazhin e makinës, ndalohet në kufi shqiptari që po trafikonte drogë drejt Greqisë

Autoritetet kufitare shqiptare kanë bërë të mundur mbrëmjen e sotme ndalimin e një shtetasi që po tentonte të kalonte në kufi lënde narkotike.

Mësohet se shtetasi me inicialet F.A në bagazhin e makinës së tij kishte fshehur një sasi prej 20 pako të dyshuar lëndë narkotike, kanabis sativa.

Bëhet me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:00 të mbrëmjes së sotme.

Ndërkohë policia njofton se shtetasi shqiptar i ndaluar ishte me origjinë nga Skrapari dhe aktualisht jetonte në Itali.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjoba e TVSH për gazetaren, reagon Berisha: Ky akt tregon fytyrën e llum-kazanit Edvin Kristaq Rama
SKANDAL / Mes mbeturinave dhe rrënimit, kjo është gjendja e tmerrshme e kalasë së Gjirokastrës »
Article Logic
Execution time: 0.025943040847778
array(1) { ["section"]=> string(100) "kanabis-ne-bagazhin-e-makines-ndalohet-ne-kufi-shqiptari-qe-po-trafikonte-droge-drejt-greqise-106481" }