Kancelarja Merkel mesazh para vizitës: Shqipëria ka bërë përparime por ka ende shumë probleme

Publikuar tek: politike, më 15:30 04-07-2015 Kancelarja Merkel mesazh para vizitës: Shqipëria ka bërë përparime por ka ende shumë probleme Kancelarja gjermane Angela Merkel

Kancelarja Gjermane Angela Merkel ka dhënë një mesazh para vizitës në Shqipëri.

Merkel ka pohuar se vendet e Ballkanit Perëndimor kanë perspektivë për t’u anëtarësuar në BE ndërsa shton se Shqipëria ka bërë përparim por ka ende shumë probleme. “Vetëm përmes BE, vendet mund të sheshojnë dallimet”, thotë  në mesazhin e saj kancelarja gjermane.

Angela Merkel më 8 korrik do të vizitojë Shqipërinë . Pas Tiranës, Merkel do të vizitojë Serbinë dhe Bosnjen

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama mbron universitetet private: Propagandë komuniste, pedagogët e Publikut marrin para nën dorë si Sudja
Berisha: Qeveria të japë 90 mijë euro për informatorët mbi autorin e vrasjes së turistëve »
Article Logic
Execution time: 0.15257477760315
array(1) { ["section"]=> string(98) "kancelarja-merkel-mesazh-para-vizites-shqiperia-ka-bere-perparime-por-ka-ende-shume-probleme-15335" }