Kandidati Halilaj padit për shpifje deputetin Flamur Noka

Publikuar tek: politike, më 09:57 11-06-2015 Kandidati Halilaj padit për shpifje deputetin Flamur Noka

Kandidati i ASHE-së Hasnan Halilaj ka  deklaruar se sot në mesditë do të dorëzojë në Gjykatë një kërkesë-padi  ndaj deputetit demokrat Flamur Noka. Halilaj akuzon deputetin e zonës, për shpifje ndaj tij dhe dhe familjes.

“Do të dorëzojë kërkesë -padi ndaj Flamur Nokës. Flamur Noka ka shpifur ndaj meje dhe ndaj familjes sime. Shumë shpejt do të bëj edhe kallëzim penal ndaj Nokës. Noka më akuzoi se kam bankë për dyfishim milionash”, tha Halili.

Flamur Noka ka akuzuar ish-kandidatin e partisë së tij se po  ndryshon vullnetin elektoral duke blerë vota.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Çaçi: Në fushatë kam shpenzuar 3500 euro, rivalët tallen me fukarrallëkun e popullit
Dako-fermerëve: Ju punoni me cilësi, prodhimin do e shesë shteti »
Article Logic
Execution time: 0.0042390823364258
array(1) { ["section"]=> string(63) "kandidati-halilaj-padit-per-shpifje-deputetin-flamur-noka-13261" }