Kapen 300 kg drogë në Itali, arrestohen 2 trafikantët shqiptarë (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:20 12-10-2018 Kapen 300 kg drogë në Itali, arrestohen 2 trafikantët shqiptarë (VIDEO)

Rojet bregdetare në Itali kanë sekuestruar 294 kg marijuanë në portin e Barit. Mediat italiane bëjnë me dije se lënda narkotike u kap në një gomone mëngjesin e sotëm. Ndërsa kanë rënë në pranga 2 skafistët shqiptarë.  

Gomonia u pikas nga roja bregdetare në afërsi të një plazhi në Leçe. Efektivët e policisë kanë vënë re se në gomone kishte diçka të dyshimtë dhe iu vunë asaj menjëherë në ndjekje. Skfasistët shqiptarë pasi kanë vënë re policinë janë munduar t’ja mbathin duke braktisur gomonen. Por nuk ka vonuar shumë dhe u kapën në pyll.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mbyllja e llotove, Rama i përgjigjet ‘vlonjatit’: Mos më shaj nëpër dhëmbë, pranova një kompromis të keq
Salianji përfundon dëshminë te Krimet e Rënda, jep detajet: Për çfarë më pyetën prokurorët »
Article Logic
Execution time: 0.0049920082092285
array(1) { ["section"]=> string(75) "kapen-294-kg-droge-ne-itali-arrestohen-2-trafikantet-shqiptare-video-137543" }