Kapet 121 kile drogë në kufi, arrestohet një shqiptar

Publikuar tek: aktualitet, më 12:50 16-04-2018 Kapet 121 kile drogë në kufi, arrestohet një shqiptar Nga vendngjarja

121 kg marijuanë janë sekuestruar në kufirin shqiptaro-grek ditën e sotme.

Ngjarja ndodhi në fshatin Parapotamo të Igumenicës. U zbuluan 5 çanta me 108 pako që kishin 121 kilogram marijuanë. Pas sekuestrimit të drogës një 37-vjeçar shqiptar dhe një shtetas grek 50-vjeç, janë arrestuar nga policia, identiteti i të cilëve ende nuk bëhet i ditur.

Sakaq, dyshohet se i përfshirë është edhe një tjetër person i paidentifikuar, i cili është shpallur në kërkim.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Të martën marshim kundër galerive të vdekjes në Bulqizë, refuzohen politikanët
Çështja e CEZ dhe dëmi prej 414 milion euro, VENDIMI që do të marrë gjykata »
Article Logic
Execution time: 0.014132022857666
array(1) { ["section"]=> string(59) "kapet-121-kile-droge-ne-kufi-arrestohet-nje-shqiptar-117075" }