Kapexhiu karikaturë Ramës afër dy krokodilëve: ‘’Edo je i modh, ky na i kalon edhe neve për lot!’’

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:31 25-01-2016 Kapexhiu karikaturë Ramës afër dy krokodilëve: ‘’Edo je i modh, ky na i kalon edhe neve për lot!’’

Bujar Kapexhiu i ka kushtuar kryeministrit Edi Rama një karikaturë ditën e sotme, duke e vendosur përballë du krokodilëve, të cilët janë të njohur për lotët që lëshojnë.

’Edo je i modh, ky na i kalon edhe neve për lot’’, shkruhet te ‘’biseda’’ e krokodilëve. Ndërsa Rama paraqitet me karafil të kuq në dorë dhe duke fshirë lotët.

“Çast dhimbjeje’’, komenton Kapexhiu, momentin e Ramës në analogji me homazhet për ‘’21 janarin’’ ku u vranë 4 persona në shesh më 2011. Ky ishte viti i pestë që Rama u vendoste lule, por autorët e krimeve ende nuk janë dënuar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.014368057250977
array(1) { ["section"]=> string(97) "kapexhiu-karikature-rames-afer-dy-krokodileve-edo-je-i-modh-ky-na-i-kalon-edhe-neve-per-lot-30866" }