Kapja e heroinës, reagon ministri Salvini

Publikuar tek: bota, më 17:05 08-11-2018 Kapja e heroinës, reagon ministri Salvini

Gjatë operacionit të kryer nga policia italiane, janë sekuestruar 270 kg heroinë në Portin e Genova .

Për kapjen  e heroinës bashkëpunuan policia doganore dhe drejtoria e antidrogës.

Në lidhje me këtë ngjarje ka reaguar në Twitter ministri i brendshëm i Italisë, Matteo Salvini.

I cili ka falenderuar policinë italiane dhe forcat Carabiniere në emër të të gjithë italianëve.

“Në orët e fundit, janë kryer 62 arrestime për drogë dhe armatime, nga forcat e  Romës, Milanos, Cagliari  e Salerno. Faleminderime për policinë e shtetit në emër të gjithë italianëve”, shkruan Salvini.

 

pppppppppp.PNG

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Hajdutët bëjnë për spital 98-vjeçarin vetëm për një televizor
Egjipti paralajmëron ndalimin e burkës, pritet vendimi »
Article Logic
Execution time: 0.0041408538818359
array(1) { ["section"]=> string(47) "kapja-e-heroines-reagon-ministri-salvini-140774" }