Karikatura me Ramën e Canin që ka bërë për vete Shkëlzen Berishën

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:46 03-09-2015 Karikatura me Ramën e Canin që ka bërë për vete Shkëlzen Berishën

Kjo është një karikaturë frymëzuar nga lufta e qeverisë kundër informalitetit.

Karikatura ka bërë për vete edhe Shkëlzen Berishën, djalin e ish-kryeministrit Berisha i cili e ka shpërndarë për miqtë dhe ndjekësit e tij.

Semantika e karikaturës është simbolike dhe jep mesazhin se “Të gjithë janë pajisur me kasë”. Këtë mesazh ia transmeton ministri Cani kryeministrit Rama ndërsa në rrugë hasin një lypës që për çdo qindarkë të marrë nga kalimtarët, pret edhe kuponin tatimor.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020827054977417
array(1) { ["section"]=> string(71) "karikatura-me-ramen-e-canin-qe-ka-bere-per-vete-shkelzen-berishen-19857" }