Kastriot Çaushi: Dua patjetër një ndërtesë të re teatri për qytetin tim

Publikuar tek: aktualitet, më 13:45 14-06-2018 Kastriot Çaushi: Dua patjetër një ndërtesë të re teatri për qytetin tim Kastriot Caushi, aktor

Aktori Kastriot Caushi është shprehur sot në favor të një teatri të ri kombëtar.

Çaushi thotë se kur ngjiteshe në skenën e këtij teatri duhet të kishe kujdes, pasi kur kaloje nga një anë në një tjetër, rrezikoje t’i bie murit me kokë, pasi ishte tërësisht  i amortizuar dhe spektatori kishte ftohtë.

“Ndjehem mirë që po bëhet një diskutim dhe gjejmë mundësinë që të flasim të gjithë. Duhet të kishe kujdes kur kaloje nga një anë e skenës se mos i bije murit me kokë, i amortizuar, ku spektatori i rregullt ka ftohtë në dimër, vapë në verë dhe dua patjetër një ndërtesë të re për qytetin tim për vendin tim. Në qoftë se ky financim e bën një teatër të ri modern le të bëhet”, deklaroi Kastriot Çaushi në dëgjesën me Veliajn.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Veliaj përplaset me avokaten: Tregojini daljen zonjës që të qetësohet (ÇFARË NDODHI)
Meta: Brenda qershorit formalizohet Aleanca Kombëtare e Dhuruesve të Gjakut »
Article Logic
Execution time: 0.0047910213470459
array(1) { ["section"]=> string(77) "kastriot-caushi-dua-patjeter-nje-ndertese-te-re-teatri-per-qytetin-tim-124358" }