Kastriot Gurra fiton me shumicë dërrmuese Bashkinë e Librazhdit, merr 65.12% të votave

Publikuar tek: politike, më 16:57 22-06-2015 Kastriot Gurra fiton me shumicë dërrmuese Bashkinë e Librazhdit, merr 65.12% të votave Grafiku per Librazhdin

Kandidati i ASHE në Librazhd Kastriot Gurra ka vulosur fitoren e tij me një shumicë dërrmuese votash kundrejt kandidatit të djathtë Fadil Brazhda dhe atij të AP Shefki Çota.

Gurra morri 10590 ose 65.12% kundrejt 4396 votave ose 27.03 të kandidatit të djathtë dhe 1276 ose 7.85% që mori Çota. Kjo është fitorja më e thellë regjistruar deri tani nga Aleanca për Shqipërinë Europiane.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kukësi fitohet nga e djathta , mbi 2 mijë vota për Bashkim Shehun
Përfundon numërimi në Devoll, bashkia fitohet nga i djathti Bledjon Nallbati »
Article Logic
Execution time: 0.01682186126709
array(1) { ["section"]=> string(90) "kastriot-gurra-fiton-me-shumice-derrmuese-bashkine-e-librazhdit-merr-65-12-te-votave-14352" }