“Katarsisi”, gruaja me perçe i heq të gjitha, artistja shqiptare provokon dhe marros qytetarët me këtë pikturë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 18:30 03-02-2016 “Katarsisi”, gruaja me perçe i heq të gjitha, artistja shqiptare provokon dhe marros qytetarët me këtë pikturë

Një pikturë ku shfaqet një femër nudo, me fytyrën mbuluar me perçe por me hiret lëshuar e zbuluar në formën e tyre natyrale....

Kjo është vepra e artistes shqiptare Meri File e cila ka provokuar e marrosur në të njëjtën kohë përmes artit të saj.

“Katarsis” e titullon Meri File gruan e armatosur por tunduese dhe hirezbuluar. Për disa, “kjo është femra e mijëvjeçarit të ri”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0068149566650391
array(1) { ["section"]=> string(112) "katarsisi-gruaja-me-perce-i-heq-te-gjitha-artistja-shqiptare-provokon-dhe-marros-qytetaret-me-kete-pikture-31661" }