Kavajë, vogëlushja pi aksidentalisht aceton, transportohet me urgjencë në spital

Publikuar tek: aktualitet, më 00:41 06-11-2017 Kavajë, vogëlushja pi aksidentalisht aceton, transportohet me urgjencë në spital

Një vajzë e vogël në Kavajë është transportuar me urgjencë në spital pasi ka pirë aksidentalisht aceton thonjsh.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në lagjen Nr.2 të Kavajës. 9-vjeçarja me inicialet M.N e ka gjetur acetonin në shtëpi dhe e ka pirë.

Kanë kaluar pak minuta dhe vajza është ndjerë keq duke shfaqur probleme serioze me shëndetin. Për fat të mirë prindërit e saj kanë qenë pranë dhe e kanë çuar në spital.

Pas ndihmës së mjekëve vogëlushja ndodhet jashtë rrezikur për jetën.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Katër peshkaqen ‘ngjalë’ kapen në Himarë (Foto)
Rreziku i sulmeve terroriste, zyrtari i lartë turk vjen në Shqipëri, takim me Haki Çakon »
Article Logic
Execution time: 0.0038208961486816
array(1) { ["section"]=> string(84) "kavaje-vogelushja-pi-aksidentalisht-aceton-transportohet-me-urgjence-ne-spital-98472" }