Këlliçi i përgjigjet Braçes: U bë trim dhe i erdhi goja, të gjejë një vendstrehim të sigurtë

Publikuar tek: politike, më 20:03 22-02-2016 Këlliçi i përgjigjet Braçes: U bë trim dhe i erdhi goja, të gjejë një vendstrehim të sigurtë

Kryetari i FRPD-së, Belind Këlliçi ka reaguar pas deklaratës së deputetit socialist, Erjon Braçe, i cili e quajti kërriç.

“U bë trim, i erdhi goja” shkruan Këlliçi në postimin e tij, ndërsa e quan Braçen kone, pasi sipas tij nuk mund t'i thuash qen.

Drejtuesi i të rinjve demokratë paralajmëron deputetin e PS-së që të gjejë një vendstrehim të sigurtë, pasi protestat e tyre nuk do të ndalen.

Postimi i Belind Këlliçit:

Miq,

Sapo mori vesh qe protesta e sotme perfundoi, Erjon Brace u be trim, i erdhi dhe goja. Ky kone e vogel, se as qen nuk mund ti thuash, guxon te etiketoje te rinjte e FRPD si "barbare". Barbar ne fakt, jane keta te cilet sot po betonizojne parkun e liqenit artificial. Barbare jeni ju, qe shtyni cdo dite qytetaret drejt vetvrasjes, ndersa per vete shtoni pasurite tuaja. Barbar je ti, qe per interesa korruptive dhe klienteliste, i hoqe buken e gojes qindra familjeve te Divjakes.

Sa per ne, te rinjte e FRPD, mos u shqeteso por gjej nje vendstrehim te sigurte, se aty do na kesh, cdo dite, cdo ore, ne balle te cdo proteste, ne mbrojtje te interesit qytetar.

Sa per mua, une jam krenar qe jam Tirons dhe do ta mbroj kete qytet nga te gjithe barbaret si ti, Veliaj, Rama dhe banda juaj ne pushtet.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Batuta e Ramës në Londër: Nëse Britania del nga BE, ne jemi gati ta zëvendësojmë
Blushi për Bashkim Finon: Të gjithë kështu thonë kur të sulmojnë, “E kam mik” »
Article Logic
Execution time: 0.019409894943237
array(1) { ["section"]=> string(96) "kellici-i-pergjigjet-braces-u-be-trim-dhe-i-erdhi-goja-te-gjeje-nje-vendstrehim-te-sigurte-33265" }