Këngëtari italian Leonardo Tredicini i dashuruar me Tiranën, i dedikon këngë (Video)

Publikuar tek: kulture-art, më 12:41 16-03-2015

Leonardo Tredicini, një këngëtar italian është aq i dhënë pas Tiranës sa i ka dedikuar asaj edhe një këngë që tashmë është hedhur në kanalin e “youtube” dhe po mer klikimet e para.

Videoja shoqërohet me pamje të Tiranës duke promovuar kështu edhe elementë karakteristikë të qytetit.

‘Ti di të më bindësh, di si të më habitësh dhe unë të përqafoj. Tirana këtu do jem”, thuhet ndër të tjera në këngën e këngëtarit italian. “Tirana mos ndrysho kurrë’, është dëshirë kjo mesa duket e Tredicinit. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kënga e Shqipërisë në Eurovision, muzika nga Zzap&Chriss me tekst të Sokol Marsit (Video)
“Vrasja e Maratit” sukses në botë, vjen edhe në TK »
Article Logic
Execution time: 0.019424200057983
array(1) { ["section"]=> string(86) "kengetari-italian-leonardo-tredicini-i-dashuruar-me-tiranen-i-dedikon-kenge-video-6039" }