Këngëtari shqiptar i përgjigjet ashpër kërcënimeve ruse, merr përsipër furnizimin me armë

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 21:17 23-10-2016 Këngëtari shqiptar i përgjigjet ashpër kërcënimeve ruse, merr përsipër furnizimin me armë

Disa ditë më parë lajmi se një grup ekstremistësh rusë është i gatshëm t’i bashkohet ekstremistëve serbë për të luftuar kundër Kosovës, u publikua gjerësisht në media.

Por nuk ka vonuar as përgjigja nga trojet shqiptare, për këto “kërcënime” ruso-serbe. Nuk ka qenë tjetër kush përveç këngëtarit Vali Korleone që i ka kthyer përgjigje “dhëmbë për dhëmbë”, pasi fillimisht ka thënë se do shkojë të jetojë përgjithmonë në Itali, raporton Neësbomb.al.

Vali thotë se ka gati grupin e tij “Illyria” që i furnizon me armë të rënda dhe “i kthen grupet ruse dhe serbe në rërë për plazh”.

Scasdfqfeqfqwefot_1.jpg

Më poshtë mesazhi i plotë i Vali Corleones:

Një Grup nga Russia Ka Thënë se, Jemi të Gatshëm të Luftojmë Kundër Kosovë, dhe të Bëhen Plus Bashk me Sërbinë, që Ti Vrasin Popullin Kosovarë, ëhëë Dacord:

UNË Mbas Disa Elementeve dhe Meny've, Ndoshta do Shkoj në Italia, Mu Aty Ku e Kam Vendin, Për të Jetuar Përgjithmonë.. Por i Them UNË edhe Grupes të Russis, edhe Grupes të Gurdistanit, Dyjav Bashk.. Ejani Ëelcome, se Ju Tregojm Ne, se Qka është Diqka edhe ma Speshëll, edhe Shumë ma e Rrëzikshme se Lufta‼ ILLYRIA është e Gatshme për Këto Dy Grupe.. Jo me Shtete Nuk po Hymë, Por me Grupe Dacord.. Ne Presim MirseArdhjen e Këtyre, Por Nëse Vonoheni, Ne Do Ju Vim Aty, dhe do Ju Bëjmë Pluhur dhe Rërë për Plazh.. Ju Dy Grupet Furnizoheni Sekret me Armë, nga Shteti Russia.. Por dhe UNË Personal do e Furnizoj Secret, Scuadrën ILLYRIA Me Armë Extrem të Rênda, që Prodhohen në ITALIA - GERMANY - ENGLAND

Hajt Salute Tasht

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023561000823975
array(1) { ["section"]=> string(94) "kengetari-shqiptar-i-pergjigjet-ashper-kercenimeve-ruse-merr-persiper-furnizimin-me-arme-57166" }